Meteorit | Chondrit | 9730g

Kód: 97
119 000 Kč
Vyprodáno

Chondrit: Kosmická cesta vyrytá do kamene

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představte si, že vlastníte kus vesmíru - chondrit - jeden z nejstarších známých materiálů v naší sluneční soustavě. Není to jen jakýkoli kus, ale velký a krásný. Takový, který cestoval miliardy let vesmírem v nezměněné podobě, než přistál na vaší poličce. Jeden takový právě můžete mít.

Tyto chondrity, které se formovaly přibližně před 4,56 miliardami let, několik milionů let po vzniku sluneční soustavy, jsou nejstarší známé objekty vesmíru, na které si můžete sáhnout. Od doby svého vzniku zůstaly nedotčeny a nezměněny, poskytují nám pohled do primitivních materiálů, které tvořily planety, včetně naší vlastní Země.

Ačkoli jsou chondrity nejčastěji nalezenými meteority na Zemi, tento konkrétní kus vás okouzlí svou hmotností 9 730 gramů a svým zajímavým tvarem.

Tmavá kůra tohoto kamene je fascinující důkaz jeho mimozemského původu. Nezvyklé tvary na jeho povrchu, známé jako regmaglypty, vznikají tavením povrchu meteoritu při průniku zemskou atmosférou. Regmaglypty - tyto otisky podobné otiskům palců - nejsou jen esteticky přitažlivé, ale také svědčí o robustní ochranné bariéře Země, která meteoritům ztěžuje dosažení našeho povrchu.

Zážitek držet v ruce takový kus, jeden z mála, který dokonal svou mimořádnou cestu až na naši matičku Zemi, je skutečně vzrušující.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz