Meteorit | Muonionalusta | Železný | 4 416 g

Kód: 346
Tip
99 900 Kč
Skladem

Železný meteorit Muonionalusta s nádhernou strukturou a prožezem s výrazným Widmanstättenovým obrazcem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

O tomto typu meteoritu jsme psali už mnohokrát a jeho historii naleznete u jiných exemplářů v naší nabídce, které se také řadí mezi zástupce druhu Muonionalusta. U tohoto konkrétního kusu bychom se tak rádi zaměřili na krásně výrazné Widmanstättenovy obrazce.

Widmanstättenovy obrazce jsou nezvratný důkaz mimozemského původu, protože vznikají tuhnutím kovu ve stavu beztíže po miliony let.
Vzhledem k tomu, že železné meteority jsou v podstatě jádra prastarých planet nebo velkých  asteroidů (malé asteroidy nemají dostatečnou gravitaci, aby stáhly do svého středu takto koncetrovaně těžké částice jako jsou železo a nikl), je tento vesmírný putovník svědkem velmi dramatické události, ke které muselo dojít v ranných dobách naší sluneční soustavy.

Meteorit dodáváme s ručně a na míru vyrobenou krabičkou z topolového dřeva, mosazným stojánkem a certifikátem s doživotní garancí pravosti.

Hmotnost:  4 416 g
Místo nálezu: Kitikiöjoki, Švédsko
Složení: přes 91% železa, cca 8,4% niklu, stopové množství vzácných prvků: 0,33 ppm galia, 0,133 ppm germania a 1,6 ppm iridia, stopové množství minerálů: chromit, daubréelit, schreibersit, akaganéit a inkluze troilitu a stishovitu.
Zajímavost: Krásně viditelné Widmanstättenovy obrazce na povrchu
Rozměry: 222 x 81 x 80 mm

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz