Meteorit | Bechar 003/006 - Lunar | Achondrite | 9,31g

Kód: 106
10 900 Kč
Vyprodáno

Klasifikovaný lunární meteorit, půlený.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tento meteorit stejně jako další lunární meteority v naší nabídce vznikl dopadem jiného meteoritu na měsíční povrh a odmrštěním části horniny zpět do vesmíru. Přestože Měsíc máme ze všech vesmírných těles nejblíže, lunární meteority tvoří pouhých 0,08 % všech nalezených meteoritů. Pro svou vzácnost, krásu a zásadní roli, kterou Měsíc sehrál a brzy znovu sehraje v objevování naší Sluneční soustavy, by tento typ meteoritu němel chybět v žádné sbírce milovníků vesmíru.

Tento konktétní kus nalezený v roce 2022 v lokalitě Bechar v západním Alžírsku nabízí příjemný poměr cena / výkon. Kdy za rozumné peníze získáte kousek, který vám bude dělat radost pokaždé, když ho vezemte do ruky.

Měsíční meteority patří mezi vzácnou kategorii achondritů - tedy kamenných meteoritů bez charakteristických chondrulí, malých zrnek z roztavených minerálů. Odlišují se tím, že na rozdíl od mnoha jiných kamenných meteoritů nevznikají z vesmírného "prachu". Naopak, pocházejí přímo z vesmírných těles jako je Měsíc, Mars, větších asteroidů nebo dokonce zaniklých planet.

Chemické složení těchto měsíčních meteoritů se liší od běžných pozemských hornin a meteoritů. Je však snadno identifikovatelné a odpovídá vzorkům Měsíce, které byly přivezeny na Zemi během misí Apollo.

 

Rozměry: 39x21x12mm

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz