Meteorit | Aletai | Železný | 224,68g

Kód: 398
9 900 Kč
Skladem

Krásná kostka železného meteoritu se zajímavou historií.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedná se o kostku o rozměrech 30x30x30 mm a hmotnosti 224,68 g železného meteoritu Aletai, který byl objeven v čínské oblasti Xinjiang.

Meteorit Aletai představuje pozoruhodný exemplář. Je zařazen do jedné z nejmenších podskupin železných meteoritů. Aletai se může pochlubit výjimečným chemickým složením, zejména nejvyšší koncentrací zlata v rámci své podskupiny. Kromě toho obsahuje značné množství iridia, druhého nejhustšího nám známého prvku.

Dopad meteoritu Aletai byl monumentální a jeho celková hmotnost se odhaduje na 100 tun. Jeho pád se rozptýlil na rozsáhlém rozptylovém poli, které se táhlo téměř 500 kilometrů. Hojná přítomnost iridia v této geologické vrstvě naznačuje kataklyzmatický dopad meteoritu před 65 miliony let, což je jev, který je často připisován vymírání dinosaurů.

Pozoruhodné jsou úchvatné optické vlastnosti Aletai. Při osvětlení vykazuje jeho povrch dynamické změny odrazivosti, které vytvářejí fascinující třpyt. Tuto vizuální podívanou zvýrazňuje přítomnost schreibersitu, minerální inkluze, která zvyšuje zrcadlivost meteoritu.

Chcete-li mít ve své sbírce exkluzivní kousek za bezkonkurenční cenu, jehož hodnota navíc neustále roste, neváhejte.

Cena zahrnuje:

- dopravu zdarma v rámci ČR
- certifikát s doživotní garancí kvality

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz