Meteorit | Chondrit | 30050g

Kód: 73
360 600 Kč
Vyprodáno

Chondrit: Svědek stvoření naší planety

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představte si, že máte ve své sbírce jeden z nejstarších předmětů, který existuje v celé sluneční soustavě. Ne jeho část, ne jeho úlomek. Úplně celý. Tak, jak miliardy let putoval vesmírem a přesně v tom stavu, v jakém dopadl na zemský povrch. Tím předmětem je chondrit, který se právě objevil v naší nabídce.

Chondrity vznikly přesně před 4,56 miliardami let, několik milionů let po zrodu sluneční soustavy, a řadí se tak mezi nejstarší známý materiál ve sluneční soustavě. Za celou dobu své existence neprošly žádnou změnou, a právě díky nim si tak můžeme představit, z jakého materiálu se tvořily planety. Včetně té naší.

Chondrity jsou sice nejběžnějšími z meteoritů, které na Zemi nalézáme, tento kousek vás ale zaujme svou velikostí (váží přes 30 kilogramů!) a svým tvarem. Nejde totiž o řez ani úlomek, ale o celý meteorit tak, jak na konci své pouti dopadl na povrch naší planety.

A jestli hledáte nezvratný důkaz mimozemského původu tohoto kusu horniny, pak je jím jeho tmavá kůra. Ta totiž může vzniknout pouze natavením povrchu meteoritu při průletu atmosférou naší planety. Je tedy zároveň dokladem toho, jak dokonalou ochranou Země disponuje a jak náročná je díky ní cesta meteoritů až na její povrch.

O to víc vzrušující je pocit, když podobný kousek držíte v ruce. Je to jeden z mála, který to „dokázal“.

Hmotnost: 30 050g
Zajímavost: Neporušený kus tak, jak dopadl na Zemi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Exkluzivní meteority
Hmotnost: 30.05 kg
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz